نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: دیوانه کامل.

1541
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6149
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دیوانه کامل.

سلام .ببخشید اگه متنم طولانی باشه امیدوارم کسی حوصله خوندن این متن و داشته باشه من پسری هستم 29 ساله که هنوز در مشکلات دوران نوجوانی اسیرم سالهاست افسردگی دارم که درمان نمیشود بسیار خجالتی هستم کارهایی که برای دیگران مثل آب خوردن هست برای من مشکل بزرگیست به طور مثال خرید کردن از یک مغازه برای من کار بسیار مشکلیست که تنهایی نمیتوانم انجام دهم نسبت به قضاوت دیگران بسیار حساسم یک جواب سر بالا یک تمسخر یا حتی یک بیتفاوتی میتواند اعصابم را به کلی بهم بریزد نمیتوانم فکرم را از اینکه دیگران در مورد من چی فکر میکنن آزاد کنم .این افکار من را کاملا فلج کرده.

بیکارم چندین شغل را امتحان کرده ام علاقه ام را به یک شغل خیلی سریع از دست میدهم برای همین هیچ حرفه ای را به طور کامل نمیتوانم یاد بگیرم و ادامه دهم تکلیفم با خودم معلوم نیست گاهی تصمیم میگیرم که یک زندگی ساده داشته باشم برای همین دنبال شغلهای سطح پایین مثل کارگری میروم گاهی هم آرمانهایم تغییر میکند و میخواهم شغلی سطح بالا با درآمد بالا داشته باشم برای همین دنبال ایده های احمقانه میروم که یا ضرر میکنم ویا وسط کار رها میکنم. ممکن است الان تصمیم بگیرم ازدواج کنم و یک زنگی آرام خانوادگی داشته باشم ولی دوساعت بعد کاملا تصمیمم 180درجه عوض شود ویک زندگی ماجراجویانه بخواهم.

دوستان بسیار کمی دارم که با آنها همیشه دعوا دارم ولی نمیتوانم از آنها دل بکنم نظرم نسبت به دیگران به سرعت تغییر میکند از نفرت کامل تا دوست داشتن عاشقانه بسیار احساساتی هستم چند وقت پیش بعد از رابطه جنسی دیوانه وار با یک فاحشه احساس میکردم عاشق او هستم و بهش پیشنهاد ازدواج دادم او هم قبول کرد ولی روز بعدش پشیمان شدم. باجنس مخالف نمیتوانم ارتباط برقرار کنم .گاهی وقتها عاشق کسی میشوم ولی جرات برقراریی ارتباط با او را ندارم.احساساتم را نمیتوانم کنترل کنم گاهی خشم بسیار زیادی دارم که حتی نمیتوانم حرف بزنم گاهی استرس بسیار شدید و گاهی هم هیجان شدید الان ممکن است هیجان بسیار زیادی داشته باشم ولی دو ساعت بعد به کل از زندگی بیزار شوم.

عادتهای بسیار بدی دارم که نمیتوانم آنها را ترک کنم روزی دوپاکت سیگار میکشم بیشتر از 10-12 ساعت در روز آنلاین هستم یا در شبکه های اجتماعی هستم یا در حال خواندن مطالب بی ربط یا هم دنبال خواندن مطالب روانشناسی که بیماریم چیست و چگونه اون رو درمان کنم حدود 7 سال پیش بعد از انصراف از دانشگاه به فکر درمان دارویی افتادم اول شروع کردم به مطالعه در مورد اینکه بیماریم چیست اول تشخیص دادم اقسردگی دارم رفتم دکتر علایم افسردگی را گفتم او هم برایم دارو داد بعد فکر کردم دو قطبی هستم رفتم دکتر دیگر به او گفتم خلقم نوسان دارد علایمی که در اینترنت خوانده بودم و فکر میکردم در من وجود دارد به او گفتم و او هم لیتیم کربنات ریسپریدون و چند داروی دیگر تجویز کرد که بعد از مدتی وضعیت روانی من را به شدت به هم ریخت در طی 3-4 ماه بیش از 10 دکتر روانپزشک عوض کردم.انواع واقسام دارو ها رو مصرف کردم حتی یکی از آنها تشخیص اسکیزوفرنی داد تا اینکه با یک خانم دکتری حدود 2 سال ادامه دادم که نتیجه چندانی نداشت البته بعضی وقتها درمان رو رها میکردم و دو سه ماه بعد دوباره میرفتم

الآن حدود دو ماه هست که خودم رو در خونه حبس کردم و فقط برای خرید سیگار از خونه بیرون میرم دیگه خسته شدم اگه مشاور حرفه ای یا دکتری در این سایت هست میخواهم جواب بدهد که آیا درمانی برایم هست یا نه دنبال درمان درست حسابی هستم حوصله مشاوره ندارم اگرم که درمانی نیست لطفا بگید تا خودم رو مرخص کنم چون بیش از این توان ادامه این زندگی رو ندارم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دیوانه کامل.

دوست عزیز اینکه کسی بخواد خودش رو درمان کنه پس باید سختی این راه رو هم قبول کنه

شما باید اول بخوای و گرنه اینطور که شما بیخیال هستید .. واقعا" شاید هم مشکل روانی نداشته باشید

شما بیشتر از بی برنامگی رنج میبرید ... و گرنه کسی که مشکل روانی داره اینطوری رفتار نمیکنه

پس بهتره در این مورد با روانکاوی متعهد مشورت کنید و یک برنامه ریزی هرچند کم و جزیی رو برای خودت تهیه کنی

و برای انجام هر کدومش به خودت جایزه هم بدی ...حتی اگه شده اون جایزه درست کردن چایی واسه خودت باشه

بعد از اینکه خودت رو ملزم به این رفتار کردی .. یه جورایی شرطی میشی که باید برنامه رو بنویسی و طبق اون پیش بری

و برای تیک زدن جلوی هر کدوم از کارهات تلاش بیشتری میکنی که کارت رو زودتر عوض کنه ... دقیقا" همینطور عمل کنید و

نتیجه رو ببینید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6149
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کسی راه حل دیگه ای نداره من قانع نشدم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6071
    تشکـر
    41
    تشکر شده 156 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    10

هدف تو از زندگی چیه؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6149
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط نهال 2 نمایش پست ها
    هدف تو از زندگی چیه؟
    هدف؟ من که نتونستم برا خودم هدفی تعیین بکنم . شما خودت هدفت برای زندگی چیه؟؟وقتی به هدفت رسیدی چی میشه ؟ بگو شاید برا منم جذاب بود

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naser.nn نمایش پست ها
    سلام .ببخشید اگه متنم طولانی باشه امیدوارم کسی حوصله خوندن این متن و داشته باشه من پسری هستم 29 ساله که هنوز در مشکلات دوران نوجوانی اسیرم سالهاست افسردگی دارم که درمان نمیشود بسیار خجالتی هستم کارهایی که برای دیگران مثل آب خوردن هست برای من مشکل بزرگیست به طور مثال خرید کردن از یک مغازه برای من کار بسیار مشکلیست که تنهایی نمیتوانم انجام دهم نسبت به قضاوت دیگران بسیار حساسم یک جواب سر بالا یک تمسخر یا حتی یک بیتفاوتی میتواند اعصابم را به کلی بهم بریزد نمیتوانم فکرم را از اینکه دیگران در مورد من چی فکر میکنن آزاد کنم .این افکار من را کاملا فلج کرده.

بیکارم چندین شغل را امتحان کرده ام علاقه ام را به یک شغل خیلی سریع از دست میدهم برای همین هیچ حرفه ای را به طور کامل نمیتوانم یاد بگیرم و ادامه دهم تکلیفم با خودم معلوم نیست گاهی تصمیم میگیرم که یک زندگی ساده داشته باشم برای همین دنبال شغلهای سطح پایین مثل کارگری میروم گاهی هم آرمانهایم تغییر میکند و میخواهم شغلی سطح بالا با درآمد بالا داشته باشم برای همین دنبال ایده های احمقانه میروم که یا ضرر میکنم ویا وسط کار رها میکنم. ممکن است الان تصمیم بگیرم ازدواج کنم و یک زنگی آرام خانوادگی داشته باشم ولی دوساعت بعد کاملا تصمیمم 180درجه عوض شود ویک زندگی ماجراجویانه بخواهم.

دوستان بسیار کمی دارم که با آنها همیشه دعوا دارم ولی نمیتوانم از آنها دل بکنم نظرم نسبت به دیگران به سرعت تغییر میکند از نفرت کامل تا دوست داشتن عاشقانه بسیار احساساتی هستم چند وقت پیش بعد از رابطه جنسی دیوانه وار با یک فاحشه احساس میکردم عاشق او هستم و بهش پیشنهاد ازدواج دادم او هم قبول کرد ولی روز بعدش پشیمان شدم. باجنس مخالف نمیتوانم ارتباط برقرار کنم .گاهی وقتها عاشق کسی میشوم ولی جرات برقراریی ارتباط با او را ندارم.احساساتم را نمیتوانم کنترل کنم گاهی خشم بسیار زیادی دارم که حتی نمیتوانم حرف بزنم گاهی استرس بسیار شدید و گاهی هم هیجان شدید الان ممکن است هیجان بسیار زیادی داشته باشم ولی دو ساعت بعد به کل از زندگی بیزار شوم.

عادتهای بسیار بدی دارم که نمیتوانم آنها را ترک کنم روزی دوپاکت سیگار میکشم بیشتر از 10-12 ساعت در روز آنلاین هستم یا در شبکه های اجتماعی هستم یا در حال خواندن مطالب بی ربط یا هم دنبال خواندن مطالب روانشناسی که بیماریم چیست و چگونه اون رو درمان کنم حدود 7 سال پیش بعد از انصراف از دانشگاه به فکر درمان دارویی افتادم اول شروع کردم به مطالعه در مورد اینکه بیماریم چیست اول تشخیص دادم اقسردگی دارم رفتم دکتر علایم افسردگی را گفتم او هم برایم دارو داد بعد فکر کردم دو قطبی هستم رفتم دکتر دیگر به او گفتم خلقم نوسان دارد علایمی که در اینترنت خوانده بودم و فکر میکردم در من وجود دارد به او گفتم و او هم لیتیم کربنات ریسپریدون و چند داروی دیگر تجویز کرد که بعد از مدتی وضعیت روانی من را به شدت به هم ریخت در طی 3-4 ماه بیش از 10 دکتر روانپزشک عوض کردم.انواع واقسام دارو ها رو مصرف کردم حتی یکی از آنها تشخیص اسکیزوفرنی داد تا اینکه با یک خانم دکتری حدود 2 سال ادامه دادم که نتیجه چندانی نداشت البته بعضی وقتها درمان رو رها میکردم و دو سه ماه بعد دوباره میرفتم

الآن حدود دو ماه هست که خودم رو در خونه حبس کردم و فقط برای خرید سیگار از خونه بیرون میرم دیگه خسته شدم اگه مشاور حرفه ای یا دکتری در این سایت هست میخواهم جواب بدهد که آیا درمانی برایم هست یا نه دنبال درمان درست حسابی هستم حوصله مشاوره ندارم اگرم که درمانی نیست لطفا بگید تا خودم رو مرخص کنم چون بیش از این توان ادامه این زندگی رو ندارم
    سلام

عزیز همانطور که میدانی اینجا یک محیط مجازیست و من تنها در حد یک تشخیص کوچک و چند پیشنهاد میتونم حرفی زده باشم:

نوع جمله بندیت و کلماتت به اسکیزو ها نمیخوره دو قطبی نیز نیستی چون به دارو جواب ندادی بنظر من شما یک شخصیت مرزی هستی البته به صورت کامپلکس حتما به یک مشاور خوب مرد مراجعه کن(روانشناس) و بعد با صلاح دید ایشان روانپزشک. اشتباه نکن خودت برای خودت به تنهایی نمیتونی کار خاصی رو انجام بدی حتما باید توسط یک همکار ریشه یابی بشی. در پایان برات تفاوتهای بین این دو نوع را متذکر میشم که کمی آشنا بشی ولی باز تاکید دارم خود درمانی نکن. موفق باشی

هر دوي آنها در بي ثباتي در خلق، تكانشگري و بي ثباتي در روابط مشترك هستند ،اما در يك بيمار خلقي نسبت به اختلال شخصيت مرزي كيقيت، ميزان و طول دوره اپيزود خلقي و همچنين درجه بي ثباتي خلقي متفاوت است. همچنين الگوي دوره اي رفتار مشكل دار، زمان بروز آن و سابقه خانوادگي متفاوت است. در زير تفاوت هاي اين دو آمده است
    اختلال دو قطبي ---------------------اختلال شخصيت مرزي

شروع از دوران نوجواني و حدود 20 سالگي -----شروع در نوجواني

تغيييرات قابل مشاهده و بدون ابهام در خلق غالبا قابل مشاهده نيست

----------------------------------------------------------------------تغييرات خود بخودي خلق تغييرات خلق ثانوي به رخداد هاي دروني و بيروني

تغييرات خلق براي روز ها و ماه ها تداوم مي يابد------------ تغييرات خلق پس از چند ساعت يا خداكثر بيشتر
    -----------------------------------------------------------------ساعات روز پايان مي يابد

نوسانات خلق با خلق عادي، بدخلقي ،مضطرب ----------------نوسانات خلق با لق عادي، بدخلقي ،مضطرب،عصبانيت
    و خلق بالا ديده مي شود------------------------------------------------خود را نشان مي دهد، خلق بالا نادر است.

علائم ويژگي ايگو ديستونيك را دارا هستند------------- علائم ويژگي ايگو سينتونيك را دارا هستند

تكانشگري و رفتار هاي خطر جويانه دوره اي-------------------- تكانشگري و رفتار هاي خطر جويانه دوره اي
    هستند -------------------------------------------------------------هستند

رفتار پرخوري فقط در زمينه افسردگي ------------آتيپيك رفتار پرخوري ناشايع نيست.
    ديده مي شود.

اپيزود هاي اقدام به خود كشي در زمينه----------------- اپيزود هاي ژست و اقدام به خود كشي در
    اپيزود هاي افسردگي روي مي دهند. ----------------------- زمينه افسردگي و زمينه ساز هاي دروني
    --------------------------------------------------------------و بيروني روي مي دهند.

خود زني نادر است-------------------------------------------- خود زني نادرشايع است

احساس افسردگي شايع است------------------------------ احساس پوچي شايع است

نياز به خواب در دوره هاي هيپومانيا كم ----------- عمدتا در حالت دراز كشيده يا خواب هستند.
    مي شود.

افكار سبقت جو در زمينه خلق بالا يا مختلط افكار -------------سبقت جو با ماهيت نگران كننده و در زمينه
    ديده مي شوند. -----------------------------------------خلق مضطرب ديده مي شوند.

سابقه خانوادگي براي اختلال دو قطبي يا-------- سابقه خانوادگي براي اختلال دو قطبي يا
    افسردگي شايع است. ----------------------------افسردگي شايع نيست.

سابقه كودكي ناخوشايندشايع نيست. ----------------------------سابقه كودكي ناخوشايندشايع است.

پاسخ خوبي به تنظيم كننده هاي خلق--------------- پاسخ خوبي به تنظيم كننده هاي خلق
    مي دهند. -------------------------------------------- نمي دهند.
    ویرایش توسط فرشاد1020 : 09-09-2014 در ساعت 08:05 PM

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6071
    تشکـر
    41
    تشکر شده 156 بار در 84 پست
    میزان امتیاز
    10

تنها هدف من توزندگی اینه که بهترین زندگیو واسه خودم بسازم , خودم بداد خودم برسم و به یه ارزوی قدیمیم برسم
    تمام سعیمم میکنم و به عینه میبینم که خدا هم کمکم میکنه , منم تو مشکلات کوتاه نمیام . . . چون حسش میکنم . . . .چون نمیخوام ببازم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)